Chałupy – czy warto odwiedzić?

Odpoczynek nad polskim morzem jest alternatywą na szybki wyjazd bez dodatkowych formalności. Wybrzeże Bałtyku przygotowane jest organizacyjnie  i od strony infrastrukturalnej do przyjęcia dużej ilości turystów.

Jedno miejsce nad brzegami morza
Na wąskim pasie lądu z dwóch stron otoczonym wodami Bałtyku leży niezwykle popularna miejscowość turystyczna polskiego wybrzeża.
Jej nazwa znana jest również z piosenki śpiewanej przez Zbigniewa Wodeckiego. Aby się przekonać o wyjątkowości tego miejsca, trzeba zaledwie zarezerwować nocleg w Chałupach i ruszyć na niezapomniany odpoczynek!

Gdzie dokładnie leżą Chałupy?
Chałupy to miejscowość na mierzei helskiej. Są pierwszą osadą na drodze biegnącej przez cały półwysep. Wąski pas lądu utworzony został dzięki aktywności prądów morskich. Podróżujący po drodze nr 216, biegnącej równolegle do linii kolejowej mogą podziwiać widok morza po obu stronach drogi. Tam, gdzie leży wioska, mierzeja osiąga szerokość 200 metrów.

Chałupy – co warto zobaczyć?
W Chałupach znajduje się wiele miejsc świadczących o historii tego miejsca. Jako strategiczny punkt linii brzegowej istniały tu podczas wojny silne umocnienia przeciw atakom z pomorza. Do dziś zachowały się resztki struktury baterii przeciwdesantowej nr 43.

W Chałupach prowadzą działalność firmy propagujące wśród turystów sporty wodne. Można pod opieką instruktora spędzić czas, uprawiając jedną z nowych dyscyplin sportowych.

Chałupy – gdzie dobrze zjeść?
Chałupy to niewielka miejscowość, dlatego ze znalezieniem miejsca, gdzie można dobrze zjeść nie będzie kłopotu. Większość ciekawych restauracji i smażalni ryb można zlokalizować podczas zapoznawczego spaceru.
Specjalnością Bałtyku są ryby pod każdą postacią.